Koty brytyjskie długowłose
BRITISH LONGHAIR CATS

(alternatywa dla wielbicieli kotów długowłosych)

 

 

COLBY BLUE MUEZZI*PL- kocurek brytyjski długowlosy (BLH a) ur. 28.04.2004 r.

Koty brytyjskie długowłose to cudowne koty o wspaniałym charakterze kota brytyjskiego krótkowłosego. W Polsce jest już wiele hodowli specjalizujących się wyłącznie w hodowli kotów brytyjskich długowłosych. Powyżej - zdjęcie kocurka brytyjskiego długowłosego COLBY BLUE MUEZZI*PL ur. 28.04.2014 r.

Koty brytyjskie długowłose w początkowym okresie powstawania hodowli kotów brytyjskich długowłosych były kotami wyselekcjonowanymi, urodzonymi w miotach kociąt brytyjskich krótkowłosych. Mogło tak się stać dlatego, ponieważ rasowe długowłose koty brytyjskie rodzą się czasami w miotach kotów brytyjskich krótkowłosych, kiedy jednocześnie ojciec i matka kociąt niosą gen długiego włosa. Jak pokazuje praktyka właściwie prawie wszystkie koty brytyjskie krótkowłose z czasem objawiają ten gen. Muszą tylko "trafić" na odpowiedniego partnera lub partnerkę.

Wiele związków w świecie uznało już koty brytyjskie długowłose. Na wystawach koty brytyjskie długowłose występują w odrębnej rasie i uzyskują tytuły wystawowe.
W obecnej chwili istnieje już zakaz krycia kotów obu tych ras czyli kotów brytyjskich długowłosych z kotami brytyjskimi krótkowłosymi, a reprodukcja ich odbywa się wyłącznie w ramach tej samej rasy. Jeszcze do tej pory, pomimo uznania już tej rasy, wielu hodowców kotów brytyjskich krótkowłosych wstydliwie ukrywa fakt narodzin w swojej hodowli kociąt brytyjskich długowłosych.

Pierwszym w Polsce hodowcą kotów brytyjskich długowłosych (pierwsza zarejestrowana hodowla kotów brytyjskich długowłosych) jest Pani Ania Śledzińska posiadająca hodowlę o nazwie MIHOS*PL. Hodowanie kotów brytyjskich długowłosych rozpoczęła ona od kotki niebieskiej brytyjskiej długowłosej urodzonej w mojej hodowli. Była to kotka o imieniu Bella Blue MUEZZI (zdjęcie tej kotki znajduje sie poniżej).

 

Bella Blue MUEZZI - kotka BLH a

Bella Blue MUEZZI - kotka brytyjska niebieska długowlosa

 

Missy Moon River z hodowli MOON RIVER
kotka brytyjska długowłosa niebieska

 

 

Obserwacja kociaka brytyjskiego długowłosego z mojej hodowli PL*MUEZZI Goldwin Red dała mi skojarzenie jego z lwem. Jego cudowne zachowanie przy zabawie, przyczajony chód, atak na piórko, czy muyszkę, którą nosił w zębach groźnie pomrukując na inne kociaki no i kolor jego futerka... nic tylko "wypisz wymaluj" prawdziwy mały lew. Efektem tych skojarzeń jest własnie "Goldwin Lew". Prawda, że uroczy? Takie są te piękne długowłose "mopy"...

PL*MUEZZI Goldwin Red >zobacz GALERIĘ

GÓRA*TOP
English version for my website Muezzi EN

 

 

HOME

 

 

KONTAKT
&KONTO

 

 

KOCIAKI
kittens

 

 

ZAKUP
purchase

 

 

KOCURY
males

 

 

KOTKI
females

 

 

HODOWLA
cattery

 

 

ARTYKUŁY
articles

 

 

GALERIE
galleries

 

 

LINKI
links